AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Odpovědět
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

Aj Kalinak povedal, ze ZT-Special ma najma obsluhivat OSSR a mozno , ak sa podari nejaky predaj, mozu aj exportovat.
Ak chces super akcne prezentacne videa ci ine materialy, musis sa obratit na EA.
A aj tak, csg po zts velmi tuzi...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od skelet »

takové sny, že OSSR uživí fabriku ..
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od pjaro77 »

Fabriku by uživilo, keby napríklad začala vyrábať drony a OSSR by ich vo veľkom nakupovalo. Alebo rakety VSHORAD / SHORAD.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

skelet píše: 18/3/2026, 19:25 takové sny, že OSSR uživí fabriku ..
Oni ich nemusia uzivit, staci ze su k dispozicii. A inak, to ke mala fabrika, s tym nie je problem
A inak aj Morana je ich dielom..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od skelet »

K dispozici budou, když to stát bude dotovat. Zaměstnanci jíst musí.. to že je Morana dílem ZTS pro EA je známé od prvního představení.
Pjaro .. dřiny jsou sice tvá odpověď na vše, ale výroba děl a dronů je od sebe poměrně daleko. Jedni zaměstnanci nebudou umět to druhé.
ObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

Produkcna verzia SAM120 na novom podvozku Tatra Force 3.gen.
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od mikojan29 »

Aj my sa tešíme, aké odpovede dostaneme ohľadne GTS 30/N pre SK 8x8 p. Chovanec...kto sa bude na koho vyhovárať...
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od pjaro77 »

skelet píše: 18/3/2026, 20:00 K dispozici budou, když to stát bude dotovat. Zaměstnanci jíst musí.. to že je Morana dílem ZTS pro EA je známé od prvního představení.
Pjaro .. dřiny jsou sice tvá odpověď na vše, ale výroba děl a dronů je od sebe poměrně daleko. Jedni zaměstnanci nebudou umět to druhé.
Tvoje slová sú ukážka byrokratického myslenia úradníka, ako sa niečo nedá. Prečo by sa časť nepreškolila alebo LOTN nezaviedla novú sekciu ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od skelet »

Ne, já se výrobou živím. Takže vím jak kvalitní výstup mají univerzální dělníci, jak specializovanější a jak specializovaní.
Devatero řemesel, desátá bída.
Rozdělení do nové sekce je přesně to o čem píšu.
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Scotty87 »

Nemůžu si pomoct, ale minometná věž na obyčejný náklaďák nepatří. Ideální by bylo použít Titus.
0d2ef7dde28083c989069f9aeee2d1de8bc172a4.png
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Zemakt »

Drahý. Tadeáš lepší.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Scotty87 »

Nezavedený. Navíc si nemyslím že je samotný podvozek s kabinou zase o tolik levnější.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Zemakt »

Co není může být a je to pořád Tatra. Zveřejněný rozdíl v ceně by byl zajímavý to ano
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Scotty87 »

Armáda zatím nakupovala jen velmi specifické verze které jsou patřičně drahé. Není žádný důvod aby byl samotný podvozek naceněný výrazně jinak pro Titus nebo Tadeas. Pokud nešli pod cenu aby se dostali do Polska.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Zemakt »

Může být.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od tomas.kotnour »

Vzhledem k tomu, že se hlaveň při přebíjení sklápí do vodorovné polohy, tak by umístění tohoto zbraňového modulu na podvozek s kapotovaným motorem znamenalo prodloužení vozidla (TADEAS) o cca 1,2 metru oproti stávajícímu transportnímu provedení. Využitelná ložná plocha u klasické Tatry Force totiž začíná cca na úrovní kliky dveří u TADEASe.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

tomas.kotnour píše: 9/5/2026, 01:22 Vzhledem k tomu, že se hlaveň při přebíjení sklápí do vodorovné polohy, tak by umístění tohoto zbraňového modulu na podvozek s kapotovaným motorem znamenalo prodloužení vozidla (TADEAS) o cca 1,2 metru oproti stávajícímu transportnímu provedení. Využitelná ložná plocha u klasické Tatry Force totiž začíná cca na úrovní kliky dveří u TADEASe.
Ta hlaven ma elevaciu tusim cca +40 - 80deg, takze ju logicky do vodorovnej polohy sklopit nejde
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od tomas.kotnour »

NagyAttila píše: 9/5/2026, 11:09 Ta hlaven ma elevaciu tusim cca +40 - 80deg, takze ju logicky do vodorovnej polohy sklopit nejde
Jenomže ten automat funguje trochu jinak, než si myslíte, protože i ta hlaveň má vlastní čep.
Obrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

To je pravda, ale horizontalnu polohu nevidim ani na zdielanej foto.

Nicmene - je jedno kam az musi hlaven zachadzat, ak dokaze plnit parametre, v tomto pripade rychlost strelby 20min/min.
Ja som skor zvedavy na max dosah s novou, o 50%dlhsou hlavnou. Odhadujem 10-12km.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“