To by šlo obejít omezením palby do přímého směru. Nemyslím že by to byl zásadní hendikep. Ostatně přímá palba směrem dopředu přes kabinu je stejně vyloučená.tomas.kotnour píše: ↑9/5/2026, 01:22 Využitelná ložná plocha u klasické Tatry Force totiž začíná cca na úrovní kliky dveří u TADEASe.
AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
tomas.kotnour
- podporučík

- Příspěvky: 695
- Registrován: 10/9/2010, 23:43
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Stávající provedení s krátkou hlavní má při přepravě s uzavřenými stropními krovkami elevaci lehce přes 20 stupňů. Pokud bychom vyloučili palbu přes kabinu, mohl by být modul umístěn blíže ke kabině a celková délka by odpovídala stávající délce obrněnce, avšak hlaveň by trčela 60 cm nad kabinu. Aby se tomu konstruktéři vyvarovali, tak se domnívám, že využijí mechanismus pro sklopení hlavně na snížení přepravní elevace na skoro horizontální úroveň, jak je to naznačeno na vizualizaci v květnovém ATM. Druhou možností by bylo vedení palby pouze směrem vzad, pak by věž končila cca v 1/3 délky úložných boxů a o dalších 180 cm vzad by přesahovala hlaveň.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Pochodovou polohu by možná šlo řešit podobným vybráním kabiny pro kanón jako má třeba houfnice EVA. Tady by se ani nemusel řešit motor který je umístěný vepředu.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Na úspechu z Rijádu stavia štátna zbrojovka ZŤS Špeciál, ktorá v Saudskej Arábii ešte vo februári podpísala rámcovú zmluvu na automatické mínomety SAM 120.
V Inchebe už uzavreli priamu objednávku na 96 kusov.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ohra-cena/
V Inchebe už uzavreli priamu objednávku na 96 kusov.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ohra-cena/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
A současně i první referenční obchod. Za mne dobrá práce a velmi dobrý produkt.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Predstavenie SAM120 a EVA M2 pre NATO
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
Naposledy upravil(a) NagyAttila dne 3/6/2026, 21:33, celkem upraveno 1 x.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
To je M2/BIANagyAttila píše: ↑3/6/2026, 19:04 Predstavenie SAM120 a EVA M3 pre NATO
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link


