Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Jj, souhlasím, že hlavní je se sehrát, poznat své možnosti a přizpůsobit jim to ostatní.
Vinohrady lákají, určitě bych se rád ukázal. Kdyby yo bylo venku, tak i s malym na chvilku ;-) ... ať vidí, že piloti jsou taky lidi :-)

Mimochodem, Czech lions nebojují za Čechy ... tohle fakt nemůže být rekapitulace, ale sranda ... a proč by vlastně nemohli čeští lvi roztrhat Czech lions :-)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

vencour píše: Mimochodem, Czech lions nebojují za Čechy ...
mno k tomuhle jenom jedna vec ... je strasne zajimavy ze jednotky hrajici za Osu s nehistorickym nazvem relativne casto uvadeji ze jsou cesi ... a tak zde ve Sturmu mame Czech Lions, byvalou Ceskou stihaci letku a na ni napojenou Ceskou vycvikovou skupinu , v WWII Online pak bojuju v radach Czech Panzer Abteilung pred kterym tam drive byla Czechoslovak Panzerbrigade ... i kdyz je pravda ze Czech Lions se tak jmenovali jeste driv nez se definitivne preklopili na Temnou stranu Sily ... ale i tak to je zajimavy
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Jeee, pěkné, děkuji za doplňující komentář.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Zítřejší meeting se bude konat od 18:00:00,00 zde:

http://www.hromdopolice.cz/

Určitě budeme sedět uvnitř. Na "zahrádku" není počasí. Pokud by se chtělo sejít více lidí, potřeboval bych to vědět dopředu.


btw:
Původní znak 1st Czech Lions:
Obrázek

Současný znak 1st Czech Lions:
Obrázek


V rámci této akce ale na stíhacích letounech budeme mít znaky JG 2, resp. dobové předchůdkyně JG 131 Richthofen:

Obrázek
Tommy gun
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 21/11/2008, 15:28
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Tommy gun »

Lidičky, mám problém s komunikací.
V ovládání hlastitosti ve Windows mám nastaveno jak pro přehrávání tak pro záznam plnou hlasitost + zesílení mikrofonu. Když odmažu zatržítko a kecám do mikrofonu tak se normálně slyším.
Jenže když spustím Team Speak, dám Settings/ Sound Input/Output Settings, hodím Local Test, začnu mluvit, tak teď to vůbec nereaguje, neslyším se i když nastavím Volume na plné pecky a Voice activation level na nejnižší úroveň. Prostě to nesepne, ta kontrolka se nerozsvítí. Samozřejmě mě ostatní vůbec neslyší.
Před týdnem mi komunikace v TS normálně fungovala, teďka mám uplně stejné nastavení hlasitosti, ale nefunguje. Tak se ptám, zda by někdo neměl také tento problém a nevěděl by jak na to. Ale taky to může být spíš než zapeklitý problém nějaká prkotina, tak snad tady ze sebe nebudu dělat blbce. :lol:
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

V linuxu jsem musel v mixéru nastavit, zaškrtnout, odfafjkovat, "capture", nejen hlasitost.
Funkci mikrofonu lze testovat ve windows přes ovládací panely/multimédia, přes skype a testing call a třeba přes nějakej nahrávací program (u mne audacity) nebo třeba goldwave.
Obecně ve windows nesmí být ve správci zařízení vidět nějaká chyba a musí být také vidět něco jako "vše pracuje ok". Což by mělo znamenat, že windows mají kodeky, drivery apod. pohromadě a nic jim nechybí. Pokud to stále nejde ... dost často většina lidí přeinstalovává. Když tak jako nejmenší zlo by mohlo pomoct odebrat hardware (=zvukovku) a nechat ho znova najít.
Naposledy upravil(a) vencour dne 8/9/2010, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Zkus si projet test mikrofonu ve windows/start/nastavení/ovádací panely/zvuky/zvuky a zaříení../hlas/test zařízení
případně zkus v "hlasitost" a upřesnit povolit, nebo zaškrtat nějaký hejblata. Já když mám na zvukovce puštěn i jiný vstup než mic1, tak lidi slyšej motory atd.


IP pro trénink v 19:00
94.112.229.129:21000
a na stejném TS
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Tommy gun píše:Jenže když spustím Team Speak, dám Settings/ Sound Input/Output Settings, hodím Local Test, začnu mluvit, tak teď to vůbec nereaguje, neslyším se i když nastavím Volume na plné pecky a Voice activation level na nejnižší úroveň. Prostě to nesepne, ta kontrolka se nerozsvítí. Samozřejmě mě ostatní vůbec neslyší.
A rozsvítí se ti ta kontrolka v TS, když si nastavíš aktivaci na klávesu?
Obrázek
Tommy gun
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 21/11/2008, 15:28
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Tommy gun »

Zkus si projet test mikrofonu ve windows/start/nastavení/ovádací panely/zvuky/zvuky a zaříení../hlas/test zařízení
To jsem zkoušel už předtím a funguje to.
A rozsvítí se ti ta kontrolka v TS, když si nastavíš aktivaci na klávesu?
Jo, když tu klávesu zmáčknu tak se rozsvítí, ale když začnu mluvit tak mi to nebere.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

reinstalovat teamspeak jsi zkusil?
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Zkus přeinstalovat teamspeak a změnit ovladače zvukovky. Kdysi jsem měl s teamspeakem podobný (možná stejný) problém a trápil jsem se s tím několik týdnů. Přeinstaloval jsem snad všechno včetně Windowsů, ale nic nepomáhalo. Problém byl ve zvukovce, moje integrovaná prostě dělala v teamspeaku problémy. Nakonec stačilo koupit novou zvukovku, stačí ta nejobyčejnější za pár korun.

Zkus si (pokud máš možnost) někde vypůjčit zvukovku a zkus to. A nebo rovnou investuj nějaké tři stovky do nové zvukovky, mě to pomohlo.
Uživatelský avatar
CZS_Scharck
Příspěvky: 7
Registrován: 9/9/2010, 14:25

Příspěvek od CZS_Scharck »

VGR_j4ck41 píše:..... byvalou Ceskou stihaci letku a na ni napojenou Ceskou vycvikovou skupinu ......
Česká Stíhací Letka (CSL) prosím není bývalá a CVS na ní není napojená, dík.

CSL byla, stále je a doufám bude.

Pouze se za dobu své existence změnila její základna, struktura velení, výcviku, priority a možnosti jejích členů.
Písmena CZS, CVS před nicky pilotů CSL, znamenají něco jako stupeň vycvičenosti udělený na základě splnění několika zkušebních úkolů různé obtížnosti a dalších podmínek jakožto i dle počtu účasti na trénincích letky za určité časové období.



Máme to tu v merku ........ a mudrujeme, za jakou stranu do toho půjdeme. :)
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Poslal jsem následující do konference Velkého Vozu ...


Když už tu lítají zvadla na všelijaké akce, připojím se taky.


Pravděpodobně 6.11.2010 se odehraje rekapitulace toho, co se nikdy nestalo, ale MĚLO se to stát. V ten den možná dokáží ti nejlepší z nás, že by se Republika Československá ubránila Zlu a zachovala Oázu demokracie v srdce Evropy.

Jedná se o souboj na virtuálním nebi, limitem je 128 hráčů na herním serveru.

Více na odkazech ...

http://www.vwings.net/forum/viewthread. ... ad_id=3283
http://palba.cz/viewtopic.php?t=4202
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4203


Zatím probíhají tréninky a přípravy. Tak, aby to neskončilo fraškou.

Kdo jste si jisti svým pilotním uměním, nebojte se ozvat a přihlásit. Generace našich předků o tom mohly pouze snít. Ty generace, kterým naše vlast nebyla ještě lhostejná ... Vy se o tu šanci můžete porvat.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Kdo dneska budete chtít přijít na ten meeting, tak telefon na mě: 728 824 287
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Vencoure na můj vkus moc politické. Já si třeba nemyslím že se to mělo stát. Nebudu tu rozpitvávat proč, ale určitě nejsem sám.
Hlavně bych tu naši akci nerad přeceňoval. Nerad bych se pak dověděl, že "naše strana" udělala takovou a takvovou chybu a kdyby udělala to a to, tak to dopadlo jinak, že byl špatný scénář, že měl ten a ten velkou výhodu, že ten a ten neměl co by měl mít atd. atd. atd.

Zkusme si to jen tak ze zvědavosti a ne pro vyvozování nějakých důsledků a vytahování politiky.

Co se mi ale nelíbí trochu víc je glorifikace účastníků. Ano, můžeme se poprat, ale nic neriskujeme narozdíl od těch, co se rozhodli nebojovat. Já když v kokpitu uhořím a He-111 zbombardují virtuální školku, tak si půjdu dát čaj, proklikám internet a riskuji tak maximálně narážky že jsem lama. Ta stará generace riskovala o dost víc a nemyslím že by jim byla vlast méně lhostejná než kterémukoliv účastníkovi téhle akce. Kdo z nás v té době žil a měl dostatečný politický přehled, aby mohl soudit naše vyklizení hranic? Já ne a nemám pochyb o tom, že to co rozhodli tak rozhodli správně. My si tu jen hrajeme "What if".
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Tempíku, to moje psaní bylo pro nějaký humanitní vysokoškoláky, tak jsem je chtěl drobet nakopnout.
Cítim převahu proti obráncům, tak zkouším najít každýho šikovnýho pilota, aby nám pomoh se ubránit.
Plus si občas dovolím trochu patosu, protože mi to k tomu patří.
Jestli si hrajeme "what if"? To se říkalo celou dobu "kdyby ..." a teďka je nějaká šance se s tim vyrovnat.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

O nedostatek pilotů se zatím moc nebojím ;-)
Krom toho nevím jak pak "vycvičit" 20 a víc uchazečů z vejšky co to neměli nikdy v ruce. A to vše jen měsíc/dva před akcí.
Počkejme až na první odhady lidí. Myslím že jen z SVK bude 50 lidí pro ČSR k dispozici. 10 Palba? Nemá cenu naverbovat 200 lidí co si to chtějí zkusit a pak je nemít kam dát.
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Flogger G »

Myslím, že bychom se měli držet čistě vojenské stránky připravované akce.
Politická situace v r. 1938 byla velice složitá a vedení země ji vyřešilo tak, jak to známe z dějepisu.
Kdyby padlo rozhodnutí bránit se, mnozí z nás by se nikdy nenarodili. Na straně druhé však musím uznat, že jsme se mohli zachovat alespoň jako Dánové. Ti čestně kapitulovali a přitom je vše stálo minimum obětí na životech. Také dnes netrpí frustrací a nemusí čelit tlaku jistých kruhů, které volají po zpětném uznání "Mnichovské dohody" a popírají výsledky WW II.
Jediní, kdo tvrdě stojí za naším právem, jsou USA a Rusko. Ti nemají důvod cokoliv měnit.

Proto Vás ještě jednou a se vší úctou, žádám. Držte se čistě vojenské stránky projektu.
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

CZS_Scharck píše:
VGR_j4ck41 píše:..... byvalou Ceskou stihaci letku a na ni napojenou Ceskou vycvikovou skupinu ......
Česká Stíhací Letka (CSL) prosím není bývalá a CVS na ní není napojená, dík.

CSL byla, stále je a doufám bude.

Pouze se za dobu své existence změnila její základna, struktura velení, výcviku, priority a možnosti jejích členů.
Písmena CZS, CVS před nicky pilotů CSL, znamenají něco jako stupeň vycvičenosti udělený na základě splnění několika zkušebních úkolů různé obtížnosti a dalších podmínek jakožto i dle počtu účasti na trénincích letky za určité časové období.
mno tak to pardooon ... vychazim z faktu ze Kocour byl jedinej kdo uz x let pouzival prefix CSL a nikdo z CVS, CZS apod. na CSL nikdy neprestoupil - nehlede na to, ze jsem nekde cetl (a dokonce myslim ze to bylo od Kocoura samotnyho) - ze prefix CSL uz nikdo nikdy neziska ... mno a z toho vychazim ze CSL jako takova uz neexistuje a vy jste holt nastupnicka jednotka
Uživatelský avatar
CZS_Scharck
Příspěvky: 7
Registrován: 9/9/2010, 14:25

Příspěvek od CZS_Scharck »

Tak je to možná vidět při pohledu zvenku.
Je to tu OT, takže máš SZ/PM. :wink:
CSL - Česká Stíhací Letka
Scharck
Blau 59
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“