AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Scotty87 »

tomas.kotnour píše: 9/5/2026, 01:22 Využitelná ložná plocha u klasické Tatry Force totiž začíná cca na úrovní kliky dveří u TADEASe.
To by šlo obejít omezením palby do přímého směru. Nemyslím že by to byl zásadní hendikep. Ostatně přímá palba směrem dopředu přes kabinu je stejně vyloučená.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od tomas.kotnour »

Stávající provedení s krátkou hlavní má při přepravě s uzavřenými stropními krovkami elevaci lehce přes 20 stupňů. Pokud bychom vyloučili palbu přes kabinu, mohl by být modul umístěn blíže ke kabině a celková délka by odpovídala stávající délce obrněnce, avšak hlaveň by trčela 60 cm nad kabinu. Aby se tomu konstruktéři vyvarovali, tak se domnívám, že využijí mechanismus pro sklopení hlavně na snížení přepravní elevace na skoro horizontální úroveň, jak je to naznačeno na vizualizaci v květnovém ATM. Druhou možností by bylo vedení palby pouze směrem vzad, pak by věž končila cca v 1/3 délky úložných boxů a o dalších 180 cm vzad by přesahovala hlaveň.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Scotty87 »

Pochodovou polohu by možná šlo řešit podobným vybráním kabiny pro kanón jako má třeba houfnice EVA. Tady by se ani nemusel řešit motor který je umístěný vepředu.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

Na úspechu z Rijádu stavia štátna zbrojovka ZŤS Špeciál, ktorá v Saudskej Arábii ešte vo februári podpísala rámcovú zmluvu na automatické mínomety SAM 120.

V Inchebe už uzavreli priamu objednávku na 96 kusov.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ohra-cena/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Zemakt »

A současně i první referenční obchod. Za mne dobrá práce a velmi dobrý produkt.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od NagyAttila »

Predstavenie SAM120 a EVA M2 pre NATO
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
Naposledy upravil(a) NagyAttila dne 3/6/2026, 21:33, celkem upraveno 1 x.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál

Příspěvek od Danik »

NagyAttila píše: 3/6/2026, 19:04 Predstavenie SAM120 a EVA M3 pre NATO
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
To je M2/BIA
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“